office@robottechnik.cz       +420 603 172 010   |   Česky Česká verze   English English version   Deutsch Deutsche version

Sekačky a mulčovače

Foto

2 rychlosti pojezdu

možné 2,4 km/h
nebo 3,3 km/h

Výměna agregátů

Nové rychlejší a snadnější řešení

Kuželová spojka

Vybavená brzdou a ovládaná obsluhou

Výška pokosu

Nastavení výšky pomocí táhla

  • Pojezd


    U sekaček B62 a B62 GT je od motoru přes řemen ve stálém záběru jednorychlostní převodovka vybavená spojkou, v případě Vario je řemenem poháněný variátor a odtud jednorychlostní převodovka vybavená spojkou. Jedná se o typ určený pro vyšší zatížení (dvojitá spojka, komplet kovové provedení - žádné plasty!!! atd.). Motor bubnové sekačky i převodovka jsou osazeny dvouřemenicí. Přesunutím řemene (na motoru i převodovce) lze volit dvě pojezdové rychlosti. Spojka pojezdu se ovládá na klečích jako u běžné rotační sekačky. Od převodovky na nápravu je použit řetězový převod. Kola jsou na nápravě uložena nezávisle a jsou vybavena speciálními západkami, které jsou v jednom směru volnoběžné. To umožňuje snadnou manipulaci při sečení. Po vypnutí pojezdu je volnoběžný i pohyb směrem vzad. Se strojem tak lze velmi lehce otáčet, pojíždět i zpět, manipulovat na místě a podobně, jako když jsou kola nezávisle jen na ložiskách. Kola jsou dodávána v provedení travní, nebo šípový vzor.

  • Pohon sečení


    Náš stroj je vybaven vysoce kvalitní kuželovou spojkou. Obdobnou 20 let používáme pro malotraktory ROBOT i v profesionálním nasazení s motory až 13,5 HP. Spojka je vybavena spolehlivou brzdou sečného talíře. Spojka i brzda je ovládána jedním ovladačem. Pokud obsluha pustí kleče, zastaví se sečení a zároveň se vypne spojka pojezdu sekačky. Motor ovšem zůstane v chodu. Pojezd je ovládán nezávisle na sečení. To je pro obsluhu optimální řešení. Můžeme volně přejíždět "pod plynem" bez sepnutého agregátu, což např. odstředivé spojky většinou neumožnují. Značnou výhodou je umístění spojky i brzdy přímo na podvozku bubnové sekačky. Podvozek takto může sloužit i pro jiné agregáty.