office@robottechnik.cz       +420 603 172 010   |   Česky Česká verze   English English version   Deutsch Deutsche version

Rotavátory

Jsou díky své velké variabilitě vyjímečné také v tom, že na jeden stroj můžeme agregovat jak rotavátor přímo na osu stroje, tak i tažený rotavátor za kola. Můžeme pořídit levnější verzi montovanou na osu stroje a později doplnit stroj za použití již zakoupených nožových držáků o tažený rotavátor. Plnohodnotnou agregaci taženého rotavátoru na malotraktor ROBOT umožňují malé pojezdové rychlosti (při kolech 8" je to 0,7 km/h).

Tažený rotavátor

Rotávátor se agreguje na malotraktor ROBOT opatřený koly 8". Vyjímečně lze použít i kola 12". Smysl otáčení rotavátoru je ve směru pojezdu. Lze jej otočit i proti směru jízdy. Tam, kde zpracováváme lehčí obdělávanou půdu je výhodnější pracovat s rotavátorem otáčejícím se ve směru jízdy. Proti směru používáme rotavátor hlavně na tvrdších neobdělávaných plochách. Rotavátor je standardně dodáván v provedení "po směru jízdy".

Rotavátor - dvouřadé nože

Základní sada nožů pro záběr 60 cm. Na stroj montujeme jednu sadu, pro záběr 110 cm montujeme sady dvě pomocí rozšířovací spojky.

Složení rotavátoru

Rotavátor

Rotavátor - jednořadé nože

Při použití základní sady dvouřadých nožů můžeme sadou jednořadých nožů za pomoci rozšiřovací spojky rozšířit záběr rotavátoru na 85 cm.

Ostruha pro rotavátor

Je při práci nezbytným doplňkem rotavátoru.

Přední kolečko rotavátoru

Není úplně nezbytné, ale je velmi vhodné při práci na korekci pracovního záběru v kombinaci s ostruhou a také je velmi vhodné pro usnadnění přejezdů se strojem.

Kryty rotavátoru

Kryty jsou z hlediska bezpečnosti nutným doplňkem pro malotraktor.