office@robottechnik.cz       +420 603 172 010   |   Česky Česká verze   English English version   Deutsch Deutsche version

Doplňky základní jednotky

Doplňky základní jednotky malotraktoru

 • Převodovka 3+1


  Převodovka je základním doplňkem jednotky. Malotraktor bez převodovky je vybaven dvěma rychlostmi vpřed. Pro určité práce je to naprosto dostačující. Některé konkurenční stroje víc nenabízí. Ovšem komfort vyšší kategorie splní stroj až po doplnění přídavnou převodovkou. Malotraktor vybavený převodovkou disponuje šesti rychlostmi vpřed (od 0,7 km/h) a dvěma vzad.

 • Kuželová spojka pohonu nářadí


  Montuje se na náboj uložený přímo na hřídeli motoru. Spojka slouží pro pohon veškerého hnaného nářadí malotraktoru. Je univerzální pro veškeré hnané nářadí. Po montáži zůstává na stroji i když demontujeme agregát (např.sekačku) a pracujeme s jiným nářadím nevyžadujícím pohon. Dodává se ve dvou provedeních pro malotraktory  5-10 HP, nebo 10-13,5 HP.

 • Závěs - univerzální držák


  Závěs se montuje do zádního, nebo i předního úchytu v rámu stroje pomocí "opěrky se šrouby". Vysunutí lze nastavit ve třech polohách, výšku od terénu nastavíme dle použítých kol  otočením závěsu. Rozměry závěsu umožňují použít i nářadí dodávané k jiným, na našem trhu běžným strojům, např. Terra.

 • Nastavovací těleso


  Plynule nastavitelné ve dvou osách. Navíc přestavitelné dvě výšky pro velká a malá kola. Vhodné pro všechny pluhy, plečky, vyorávače a ostatní zadní nářadí. Těleso se uchycuje do univerzálního držáku. Nastavovací těleso je univerzální a lze jej použít i pro jiné malotraktory. 

 • Montážní stojan


  Velmi vhodná pomůcka při montáži a demontáži orebných obručí na malotraktor, výměně kol za rotavátor a pod. Stojan lze nastavit na různé výšky kol pro malotraktor. Stojan oceníme i při údržbě malotraktoru.

 • Opěrka se šrouby


  V zadní části slouží k uchycení závěsů nebo ostruhy rotavátoru, v přední k uchycení hnaných nářadí. Jeden kus je součástí dodávky základní jednotky.

 • Kola 8"


  Nejmenší kola jsou určena pro uživatele, kteří budou malotraktor používat hlasně pro lehké práce a nepotřebují velkou tažnou sílu. Např sekačky, zametací kartáč, sněhová fréza a pod. Stroj vybavený těmito koly je snadněji ovladatelný (kola jsou lehká). Pro práci s hnaným rotavátorem jsou kola 8" podmínkou. Kola 8" nepoužíváme pokud potřebujeme velkou tažnou sílu (orba a ostatní tahové agregace). Někteří dodavetelé prodávají stroje vybavené koly 8" s tím, že je stroj vhodný pro orbu. Ve velmi omezené míře, s velmi omezenou hloubkou a šíří záběru je to jistě možné jak s Robotem, tak i s jinými stroji. 

 • Kola 12"


  Tato kola jsou univerzální a lze je úspěšně použít pro veškeré práce. Pro sekačky i agregace pluhu a podobně. Pro mulčovač je nutné použít právě tato kola. Do do komunální sféry vybavujeme malotraktor ROBOT vždy těmito koly. Váha jednoho kola je 18 kg včetně os. Celková váha nápravy včetně závaží a orebných návleků je rovných 100 kg, což je pro tahové práce např s pluhem váha dostatečná.

 • Kola 14"


  Závěs se montuje do zádního, nebo i předního úchytu v rámu stroje pomocí "opěrky se šrouby". Vysunutí lze nastavit ve třech polohách, výšku od terénu nastavíme dle použítých kol otočením závěsu. Rozměry závěsu umožňují použít i nářadí dodávané k jiným, na našem trhu běžným strojům, např. Terra.

 • Orebná kola 54 cm


  Tato ocelová kola jsou vynikající pro orbu a další polní práce. Účinnost přenosu tažné síly je větší než u kol 12" i když průměr kol je menší. Kola jsou vybavena záběrovými lopatkami ve tvaru "V". Značná výška záběrových lopatek a také jejich sklon zásadně zvyšují účinnost těchto kol (nedochází k rypadlovému efektu). Kola mají dobré samočistící vlastnosti. Pro orbu jsou velmi vhodná.

 • Osy kol


  Osy kol jsou na všechna kola určená pro malotraktor ROBOT (8",12",14" a kola orebná 54 cm). Přesunutím kroužku nastavujeme rozchod kol. Na malotraktor se montují za pomoci svěrky osy kol.
  Pro malotraktor lze použít i kola dodávaná jinými výrobci (Agzat, Vari). Pokud máme starší kola z jiného stroje (TERA), nemusíme kupovat nová kola, ale lze je použít za pomocí těchto os.